Sesja noworodkowa w Sosnowcu

Fotografia noworodkowa to dziedzina fotografii, która mocno rozwija się w ostatnich latach, jednak warto zwrócić uwagę na doświadczenie fotografa. 

Noworodki fotografuję od ponad 5 lat i zrobiłam już ponad 200 sesji noworodkowych. Ukończyłam profesjonalny kurs fotografii noworodkowej. Wybierając fotografa noworodkowego pamiętaj, że oddasz w jego ręce najcenniejszy skarb – swoje nowonarodzone dziecko! Sesja noworodkowa organizowana jest w przyjaznej atmosferze, tak aby zarówno dziecko jak i rodzice czuli się komfortowo.

Narodziny maleństwa to jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu, aby lepiej się przygotować do sesji poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, jeżeli jednak potrzebujecie dowiedzieć się czegoś więcej zapraszam do kontaktu.

Sprawdź moją ofertę dla mieszkańców miasta Sosnowiec i daj się zaprosić na sesję noworodkową.  

Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową?

Najlepszym okresem na wykonanie zdjęć jest okres od 5 do 14 dnia życia. Jest to czas gdy dziecko przesypia większą część dnia. W tym okresie maluszek zachowuje pozycję, jaką miał jeszcze w brzuchu mamy, co pozwala na odpowiednie ułożenie maluszka do zdjęcia.

Kiedy zarezerwować termin sesji noworodkowej?

Sesję noworodkową najlepiej zaplanować jeszcze w trakcie trwania ciąży. Na etapie rezerwacji wyznaczany jest wstępny termin sesji – zwykle na ok 7-10 po wyznaczonym terminie porodu. Ta data może zostać przesunięta w przypadku zmiany daty narodzin Tylko wtedy mamy gwarancję dostępności terminu, bez względu na to czy maluszkowi się spieszy na ten świat, czy postanowi kilka dni dłużej pozostać w brzuszku mamy.

Gdzie odbywa się sesja noworodkowa?

Na sesje noworodkowe zapraszam do mojego przytulnego studia, które mieści się w Katowicach. Ponieważ specjalizuję się w sesjach noworodkowych studio jest specjalnie dostosowane do potrzeb maluszka. Jest dostępny przewijak, czajnik, chusteczki, podkłady, wszystko czego będziemy potrzebować dla zapewnienia komfortu maluszka. Studio jest specjalnie dogrzewane, a temperatura na sesji powinna wynosić około 30 stopni Celsjusza.

Ile trwa sesja noworodkowa?

Sesja noworodkowa to zmiana środowiska dla Maluszka, który dopiero oswaja się ze światem zewnętrznym. Sesja noworodkowa trwa zwykle ok 3h, ale może przedłużyć się do 4h gdy Maluch wymaga częstszego lub dłuższego karmienia lub gdy w sesji uczestniczy starsze rodzeństwo. Każda sesja jest inna nie ma ustalonego harmonogramu dostosowuję się do potrzeb maluszka –poświęcam odpowiednio dużo czasu na karmienie lub usypianie. Dlatego sugeruję, aby na dzień naszego spotkania nie planować innych zajęć.

Dobór aranżacji na sesji noworodkowej, czyli w co się ubrać?

Moje studio jest wyposażone we wszystkie dodatki jakie potrzebujemy. Kosze misy, mebelki, ubranka dla maleństwa, kocyki, opaski. Zadaniem rodziców jest tylko wybór kolorystyki, ewentualnie dodatków, które spodobały się najbardziej. Zawsze staram się dopasować stylizacje do gustu klienta, dlatego zachęcam zawsze do przejrzenia galerii i wyboru ulubionych stylizacji. Wszystkie ubranka i kocyki wyprane są w płynie dla dzieci, nie wywołującym alergii. Do zdjęć rodzinnych rodzice powinni ubrać czarne gładkie koszulki, bez nadruków, logotypów, napisów czy wzorków. Jeśli w sesji uczestniczy starsze rodzeństwo, proszę o zabranie dla niego białej, gładkiej koszulki.

Co należy zabrać ze sobą?

W czasie sesji  dzieciątko jest karmione wg potrzeby, czyli przyda się dodatkowa porcja mleka, jeśli maluszek jest dokarmiany mlekiem modyfikowanym, jeśli nie… mama w zupełności wystarczy. Kilka razy będziemy również przebierać małego modela, więc zapas pampersów i chusteczek do pielęgnacji proszę koniecznie zabrać ze sobą. Do otulenia maluszka w czasie karmienia przyda się ulubiony mięciutki kocyk. Ważnym elementem jest smoczek uspokajający. Czasem jeszcze nie używany w domu na co dzień, w trakcie sesji może okazać się przydatny.

Kto może uczestniczyć w sesji noworodkowej?

Zawsze namawiam rodziców maluszka do wspólnego zdjęcia rodzinnego oraz do zdjęć ze starszym bratem lub siostrą. Chętnie goszczę w moim małym studio całe rodziny, a zdjęcia rodzinne są dla Was wyjątkową pamiątką. Te zdjęcia są wliczone w cenę pakietu. Jednak zawsze proszę o informację czy ktoś poza rodzicami będzie na sesji obecny, abym mogła właściwie się przygotować. Szczegółowe informacje odnośnie stylizacji do ujęć rodzinnych znajdziesz tutaj.