Adrian/ 20 marca, 2022/ Poradniki/ 0 comments

Jak się przygotować do sesji nowrodkowej?

Witaj serdecznie! Cieszę się, że trafiłaś do mnie, postaram się odpowiedzieć na wszystkie, nurtujące Cię pytania odnośnie przygotowania do sesji zdjęciowej noworodkowej!

Sesje noworodkowe najlepiej zarezerwować jeszcze będąc  w ciąży, daje to zarówno Tobie jak i mnie możliwość przygotowania, wyboru stylizacji, dopytania o szczegóły, a ja mogę w ten sposób zaplanować swój kalendarz, aby znaleźć czas dla Was, nawet gdyby poród nastąpił wcześniej .

Stylizacje maluszka – możesz zaproponować mi jakie stylizacje Wam się podobają, jakie kolory, jakie rekwizyty. Przyszykuję kilka, na początku sesji wybierzesz, które będziemy realizować. Ubranka i rekwizyty dla maleństwa są na wyposażeniu studia. Przygotuj dla siebie i męża czarne koszulki do zdjęcia rodzinnego, dla starszych dzieci jeśli nie masz czarnej, może być biała. Pamiętaj również o fryzurze i makijażu.

Podczas sesji będę korzystała z moich magicznych sztuczek, aby uśpić maluszka, niektóre pozycje da się wykonać jedynie w fazie mocnego snu, inne są łatwiejsze ostatecznie decydujemy w trakcie sesji, które wybieramy, od tego też będzie zależał czas trwania sesji. Czas trwania sesji to ok 2-4 godzin. Jeśli w sesji uczestniczy także starsze rodzeństwo, trzeba przeznaczyć na te ujęcia troszkę więcej czasu. Jest możliwość aby po zdjęciach rodzinnych tata zabrał starszaka do domu lub na spacer.

Rekwizyty do sesji, ubranka, suknie, kocyki, opaski, wianki – mam ich naprawdę sporo i nieustannie dokupuję nowe, aby Wasze sesje były jeszcze piękniejsze. Jeśli jest coś, czego nie widziałaś na moich zdjęciacha chciałabyś wykorzystać na sesji zapytaj, pewnie da się zrobić. Ubranka i kocyki są prane w płynie dla dzieci, a pozostałe rekwizyty dezynfekowane po sesji.

Zdjęcia personalizowane, czyli Tylko Wasze, takie jakich nikt inny mieć nie będzie! Opowiedz mi o Waszym hobby, ciekawej pracy lub tatuażu. Jeśli będziesz chciała wykorzystamy to w sesji tworząc bardzo specjalną pamiątkę.

Sesje Life Style Home wymagają odpowiedniej przestrzeni u Ciebie w Twoim domu. Poproszę Cię abyś wysłała mi zdjęcie okna balkonowego, kanapy w salonie lub łóżka w sypialni, abym wiedziała, czy w tej przestrzeni mogę wykonać odpowiednie zdjęcia.

Chyba najważniejszym elementem jest rozmowa (wymiana informacji). Jeśli ten tekst nie rozwieje Twoich wątpliwości, nie bój się pytać. Ja też mam do Was kilka pytań. Zanim zacznę sesję muszę poznać Wasze dziecko! Najlepiej jeśli jeszcze z domu prześlecie mi kilka informacji. Czy dziecko jest zdrowe, czy stwierdzono u dziecka zwiększone napięcie mięśniowe, nadpobudliwość, czy podczas porodu wystąpiły jakieś nieprzewidziane komplikacje, zwichnięcia stawów lub inne przeciwskazania lub ograniczenia. Bezpieczeństwo Twojego dziecka zawsze będzie dla mnie najważniejsze! Co możesz zrobić jeszcze w domu? Proszę, abyś, jeśli karmisz piersią, dzień przed sesją nie wprowadzała do diety nowych, zwłaszcza ciężkostrawnych potraw oraz kawy!

Wychodząc na sesję nie karm dziecka godzinę przed wyjściem! Zabierz ze sobą zapas mleka (2 porcje), pampersów i chusteczek, 2 pieluszki tetrowe, kocyk oraz obowiązkowo smoczek uspokajający, nawet jeśli jeszcze nie używaliście. W trakcie sesji w większości to ja zajmuję się dzieckiem, dopasowuję się do jego rytmu, usypiam a nawet karmię zgodnie z jego potrzebami. Najważniejszy na sesji jest spokój, stąd też staram się przekazać Wam te wszystkie informacje, aby nic Was nie zaskoczyło, aby zapewnić Wam i dziecku komfort i spokój.

Udostępnij ten post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*